Локо (Пд) изпробва 11 нови срещу юношите

"Черно-белите" почти сигурно взимат Везалов и латвиеца Мордатенко

Вчера следобед "Локомотив" (Пд) проведе учебна игра срещу юношите старша възраст на клуба.

Представителният тим на "черно-белите" победи с 2:0, като за тази селекция участие в двустранната игра взеха само четирима играчи, имащи договор със Смърфовете - вратарите Александър Витанов и Кристиян Кацарев, както и французите Лоик Дюфо и Ясин Амрауи. Общо 11 играчи, които бяха на проби, пък се пуснаха в контролата.

Учебният спаринг се проведе в две части по 40 минути, а в ролята на главен съдия влезе отговорникът по инвестиционната политика на Лаута Атанас Узунов. Бившият футболист на "Левски", "Ботев" (Пд) и "Славия" Димитър Везалов откри резултата в 7-ата минута. Той засече отблизо подаване на латвийския младежки национал Анастасий Мордатенко.

Латвиецът взе дейно участие и при втория гол за представителния тим на "Локомотив". Мордатенко проби в наказателното поле в 40-ата минута, където беше фаулиран. Друг от каращите проби - сърбинът Младен Стойчев, реализира дузпата, с което фиксира крайния резултат 2:0.

Освен Везалов, Мордатенко и Стойчев, треньорът на "Локомотив" (Пд) Христо Колев тества още аржентинците Пабло Валесио и Гастон Кастро. Александър Смилков, Драган Сарачевич, Стефан Йеветковски, Идрис Токсич, Денис Стоилов и Самир Махмутович.