Маринов и Гури с контузии преди "Никола Петров"

Маринов и Гури с контузии преди "Никола Петров"

Шампионите от последните две световни първенства в класически стил Христо Маринов и Елис Гури страдат от леки травми

Шампионите от последните две световни първенства в класически стил Христо Маринов и Елис Гури страдат от леки травми, но борците на СКБ "Ловеч" ще започнат подготовка за турнира "Никола Петров", който е насрочен за 5 февруари. Маринов, златен медалист от Москва 2010 в категория до 84 килограма, получи травма в ръката си по време на полуфинална схватка от държавното първенство. Неговото състояние все още не е ясно, но се очаква той да започне подготовка по време на лагера, който е предвиден за 18 януари. 

Шампионът в категория до 96 килограма от Истанбул също страда от травма в ръката, но треньорският щаб на СКБ "Ловеч" съобщи, че проблемите му не са сериозни и той ще продължи да се подготвя по индивидуална програма за олимпиадата в Лондон. Самият Гури пък увери, че ще бъде готов на време за "Никола Петров". Международният турнир по класическа борба ще бъде проведен на 5 февруари в зала "Универсиада". В него ще бъдат изпробвани новите правила при начало на схватка и при партер, а след това Международната федерация по борба ще ги гласува за олимпийските игри в Лондон. 

Всяка схватка ще започва със захват, а партер на 1:30 минути ще има единствено при липса на точки в частта. Ако преминат гласуването, новите правила ще бъдат прилагани и в квалификационните турнири за олимпиадата, като един от тях е в София между 20 и 22 април. Те ще важат и на европейското първенство в Белград, на което няма да бъдат давани квоти. 

Шефът на Европейската стрелба е в Бургас за шампионата на континента

Президентът на Европейската конфедерация по стрелба Александър Ратнер е в Бургас за Европейското първенство.

Сиатъл Сийхоукс сломи Ню Инглънд Петриейтс на Супербоул!

Защитата изигра ключова роля в сблъсъка

Левски спечели турнир по художествена гимнастика в Япония

Състезателките на Левски спечелиха титлата в индивидуалната отборна надпревара на турнира по художествена гимнастика "Sanix Open" в Япония.

Скръбна вест! Напусна ни треньорът на хандбалните национали

Илиян Василев е първият български хандбалист, играл във френския елит

Още два медала за България от  Европейското по спортна стрелба в Бургас

Отборът ни приключи състезанията до 16 и до 18 години с 5 отличия

България с 11 медала от европейското по плуване в ледени води

Три златни отличия за водения от Петър Стойчев отбор