Виктория Азаренка мачка на старта в Австралия

Азаренка разгроми британката Хедър Уотсън с 6-1, 6-0 за 67 минути

Поставената под номер 3 Виктория Азаренка (Беларус) стартира с лесна победа на Откритото първенство на Австралия, първи турнир от Големия Шлем за годината.

Азаренка разгроми британката Хедър Уотсън с 6-1, 6-0 за 67 минути. 22-годишната Азаренка, която в петък спечели титлата на турнира в Сидни, загуби само един гейм в мача, направи шест пробива и допусна един.

Във втория кръг Азаренка ще играе с представителката на домакините Кейси Делакуа, която победи Бояна Йовановски (Сърбия) с 6-3, 6-2.
Номер 5 в схемата на Ли (Китай) също се класира за втория кръг след успех над Ксения Первак (Русия) с 6-3, 6-1.

От поставените отпадна 19-та в схемата Флавиа Пенета (Италия), която загуби изненадващо от рускинята Нина Братчикова с 3:6, 6:1, 2:6.