Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за финала на турнир по бадминтон в Милано

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за финала на турнир по бадминтон в Милано

Водачките в схемата на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за финала на международния турнир по бадминтон в италианския град Милано с награден фонд 15 хиляди долара.

Водачките в схемата на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за финала на международния турнир по бадминтон в италианския град Милано с награден фонд 15 хиляди долара. Българките победиха четвъртите поставени датчанки Майкен Фруергаард и Сара Тигесен с 21:12, 16:21, 21:15 за 64 минути. Българките спечелиха лесно първия гейм, но след 15:15 във втория датчанките взеха четири поредни точки, след което изравниха. В решителната трета част след 8:8 сестри Стоеви поведоха убедително и спечелиха двубоя. На финала утре те ще играят срещу представителките на Австралия Сетяна Мапаса и Гроня Сомервил.

Номер 3 в схемата Линда Зечири завоюва бронзов медал. Тя загуби на полуфиналите от осмата поставена Наталия Кох Рохде (Дания) с 19:21, 16:21 за 36 минути. В първия гейм датчанката поведе с 20:16, след което българката взе три поредни точки, но не успя да изравни. Във втората част след 10:10 Рохде имаше аванс в резултата и спечели мача.

Смесената двойка на България загуби в първия кръг на Световното първенство по бадминтон

Габриела Стоева и Евгени Панев отстъпиха на швейцарци

Ансамбълът след завръщането на родна земя: Много благодарим на всички хора

“Помислихме си за такова посрещане и след Лос Анджелис”

Стилияна Николова: Медалите тежат физически и психически

Стилияна Николова се завърна на родна земя след впечатляващото си представяне на Световното първенство по художествена гимнастика във Франкфурт, Германия

Жлъчна криза провaли пътуването на Кирил Осев за Южна Корея

Топ лекоатлетът на Петрич Кирил Осев отлага пътуването си за Южна Корея.

ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване