Мъри и Гаске продължават напред в Мелбърн

Мъри и Гаске продължават напред в Мелбърн

В следващия кръг Мъри среща Льодра

Най-добрият великобритански тенисист - Анди Мъри, се класира за 3-ия кръг на Откритото първенство на Австралия, след като днес разби с 3:0 сета (6-1, 6-4, 6-4) французина Едоардо Роже-Васлен.

Така в 4-ия кръг шотландецът ще се изправи срещу друг французин - Микаел Льодра, който по-рано днес изхвърли Богомолов след петсетов трилър (6-1, 6-3, 4-6, 5-7, 6-4).

Поставеният под номер 17 Ришар Гаске (Франция) също преодоля втория кръг и продължава напред в турнира след отказване на представителя на Казахстан Андрей Голубьов при изоставане от 4:6, 2:6, 0:3.

Калоян Шиков е на 1/4-финал на турнир в Румъния

Калоян Шиков се класира за четвъртфиналите на сингъл при юношите на турнира от категория J200 в Търгу Жиу, Румъния.

Бен Шелтън отпадна във втория кръг на турнира по тенис в Хамбург

Световният номер 6 и втори поставен Бен Шелтън (САЩ) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите „АТП 500“ в Хамбург.

Иван Иванов е финалист за най-добър млад спортист на Европа в наградите на ЕОК

Тенисистът Иван Иванов е финалист в 14-о издание на наградите "Пьотр Нуровски" за най-добър млад европейски спортист.

Иван Иванов отпадна в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Иван Иванов отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър 50" в Червия (Италия), който е с награден фонд от 56 700 евро. 

Глушкова бие в Австрия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Клагенфурт (Австрия), който е с награден фонд от 30 хиляди долара.  

Шампионът в Хамбург бе детрониран още на старта

Квалификант от Перу спря световния номер 12