На Ли продължава напред в Мелбърн

Шампионката от Откритото първенство на Франция На Ли (Китай) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Китайката, която е финалистка от миналия сезон, поведе с 3:0 и 30:0 срещу Анабел Медина Гаригес, след което испанката се отказа поради контузия в десния глезен.

След 14 минути игра 26-та в схемата Гаригес се хвана за глезена на десния крак. Тя получи медицинска помощ, но в четвъртия гейм реши да се откаже от мача.

В следващия си мач На Ли ще играе с защитаващата титлата си Ким Клайстерс в повторение на миналогодишния финал, който китайката загуби.