Малката Борусия разби големия Байерн при подновяването на Бундеслигата (видео)

Баварците паднаха с 1:3 от Марко Ройс и компания

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах продължава с невероятните си представяния от началото на сезона, след като при подновяването на шампионата в първа Бундеслига след зимната пауза, се наложи с 3:1 над Байерн (Мюнхен).

Срещата се игра на стадион "Борусия Парк" пред около 54 хиляди зрители и бе от програмата на 18-ия кръг на германския елит.

Двубоят започна равностойно с няколко нарушения в средата на терена. Така дойде 11-ата минута, когато сякаш от нищото, звездата на домакините - Марко Ройс, стреля с десния крак извън пределите на наказателното и прати топката в долния десен ъгъл на Нойер за 1:0.

След гола баварците опитаха веднага да отвърнат на удара, но изстрел на Гомес с глава бе спасен от стража на Борусия.

С течение на времето гостите все повече затягаха обръча около вратата на Гладбах, но пропуски от изгодни ситуации направиха Тимосчук, Робен и Кроос.

Домакините пък основно разчитаха на контраатаки и при една такава в 41-ата минута Ханке изведе Херман в наказателното поле, а последният с десния крак не остави шансове на Нойер за 2:0.

Втората част стартира с малко по-активна игра на Байерн, но добре групираният тим на Борусия рядко допускаше опасни възможности пред вратата си.

Така се стигна до 71-ата минута, когато Херман сложи точка на спора, след като бе изведен хубаво в пеналта от Ройс и с левия крак матира за трети път стража на Байерн.

До края на двубоя все пак имаше време за гостите да отбележат поне почетно попадение. То падна в 76-ата минута, когато топката попадна в Швайнщайгер след корнер, а капитанът с мощен шут я заби в горния десен ъгъл, оформяйки крайното 1:3.

След успеха Гладбах се намира на 2-о място във временното класиране с актив от 36 точки, на 1 зад лидера Байерн. Трети е шампионът Борусия Дортмунд с 34 пункта, но и мач по-малко.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)