Топалов с първа загуба във Вайк ан Зее

Топалов с първа загуба във Вайк ан Зее

В среща от седмия кръг бившият световен шампион с черните фигури се предаде на 99-ия ход в партията срещу Сергей Карякин

Веселин Топалов допусна първа загуба на силния турнир по шахмат в холандското градче Вайк ан Зее.

В среща от седмия кръг бившият световен шампион с черните фигури се предаде на 99-ия ход в партията срещу Сергей Карякин от Русия.

Така българинът остана с актив от 3,0 точки след шест поредни ремита в първите си шест мача и дели 9-11 място с Карякин и Гата Камски (САЩ). В осмия кръг утре Топалов ще играе с белите срещу един от лидерите Левон Аронян (Армения).

Аронян и Магнус Карлсен (Норвегия) са водачи във временното класиране с по 5,0 точки. Трети с 4,5 точки е Теймур Раджабов (Азербайджан).

Олимпийският огън започна своята щафета в Рим

Ще пропътува 12 000 км и 300 града за 63 дни

Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември

Членовете на Обществения съвет по спорт решиха общинската награда „Юнак“ за цялостен принос да бъде връчена на Мария Чиприянова и на Венцеслав Гечев

Италия подобри световен рекорд на Европейското първенство по плуване

Смесената щафета на Италия на 4 по 50 метра свободен стил (двама мъже и две жени) постави първия световен рекорд по време Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин.

Габриела Георгиева отпадна на полуфиналите на 100 метра гръб на Европейското по плуване

Българската състезателка даде 16-о време с 59.83 секунди

България с победа в квалификация за Европейско по бадминтон

Женският ни тим стартира с успех с 5:0

Министър  Пешев на среща с новоизбрания председател на БФЛА Георги Павлов

Двамата обсъдиха бъдещото развитие на „Царицата на спортовете“

Фондация WINBET И Община Бургас наградиха най-успешните спортисти от града

Александра Лукоянова  от яхтклуб "Черноморец“ спечели голямата награда

Диана Петкова ще плува на полуфиналите на Европейското първенство

Диана Петкова се класира за полуфиналите на 100 метра съчетано на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.

Мицин аут от фуналите на Европейското по плуване

Петър Мицин откри българското участие с 12-о място в сериите на 400 метра свободен стил за мъже в първия ден на Европейското първенство по плуване в 25-метров басейн в полския град Люблин.