Анди Мъри на 1/4-финал в Австралия след отказ на казак

Британецът се класира за следващата фаза, където го чака среща с победителя от мача Кей Нишикори - Жо-Вилфред Цонга

Поставеният под номер 4 в мъжката схема на Откритото първенство на Австралия по тенис - Анди Мъри, се класира за 1/4 финала на турнира, след като неговият съперник в четвъртия кръг Михаил Кукушкин се отказа в третия сет.

Казахстанецът почувства някакви болки и прецени, че няма смисъл да доиграва мача, който и без това губеше безславно.

Мъри вероятно щеше да спечели срещата, дори тя да се бе доиграла, тъй като без никакъв проблем спечели първите два сета с 6:1 и 6:1. В третия сет британецът отново поведе с 1:0 и при този резултат Кукушкин сложи край на мъките си.

Така Мъри се класира за следващата фаза на турнира, където го очаква среща с победителя от мача Кей Нишикори - Жо-Вилфред Цонга.