Квитова се справи с хубавата Ана

Сръбкинята даде всичко от себе си, за да спре своята съперничка, но отстъпи с 2:6, 6:7

Ана Иванович стана поредната жертва на поставената под номер 2 в схемата на Australian Open Петра Квитова, като загуби сблъсъка от 4-ия кръг помежду им с 2:6, 6:7 (2).

Сръбкинята даде всичко от себе си, за да спре своята съперничка, особено във втория сет, но в крайна сметка се предаде след тайбрек.

В първия сет Квитова тотално доминираше на корта. След размяна на по един гейм, в третия чехкинята направи пробив, а след това дръпна и до 3:1.

Иванович успя да спечели следващия си сервис-гейм, но след това Квитова взе 3 поредни гейма и така затвори и сета в своя полза.

Вторият сет въвреше равностойно до 2:2, когато отново Квитова проби сервиса на своята съперничка. Иванович обаче не се предаде толкова лесно и в деветия гейм също успя да пробие и да изравни резултата до 5:5.

След това двете тенисистки си размениха по още един гейм, за да се стигне до тайбрек. В него обаче Квитова взе инциативата още в началото и не допусна обрат, като го спечели със 7:2 точки и така си осигури победата в мача.