Гана започна с изстрадана победа (видео)

Гана започна с изстрадана победа (видео)

В мач от група "D" ганайците се наложиха с 1:0 над Ботсвана

Отборът на Гана започна участието си на турнира за Купата на Африканските нации с измъчен успех с 1:0 срещу Ботсвана. Двубоят се проведе на „Стад де Франсвил”, а „черните звезди” се добраха трудно до победата, след като играха с човек по-малко от 67-ата минута на двубоя.

Гана бе отборът, който напълно доминираше през първото полувреме. Ганайците владееха топката повече от своя съперник, а Ботсвана рядко поглеждаше към противниковата врата. Резултатът бе открит в 25-ата минута, когато капитанът на „черните звезди” Джон Менса се разписа за 1:0. Топката бе центрирана от корнер и отклонена от футболист на Гана, след което попадна в Менса, който без никакъв проблем прати кълбото в мрежата на противника. До края на първата част Асамоа Гиан имаше възможност да покачи, но ударът му премина над вратата.

Второто полувреме бе далеч по-равностойно и още в началните минути на играч на Гана се наложи да чисти топката от голлинията след удар към Адам Кварасей. В 65-ата минута се стигна и до доста неприятен момент за ганайците – след грешка в средата на терена футболист на съперника се откъсна сам срещу вратаря на Гана. Джон Менса обаче догони противниковия играч и след като извърши нарушение в опита си да го спре, бе принуден да напусне терена, защото главният съдия взе решение да му покаже директен червен картон.

Ботсвана обаче не се възползва от открилата се възможност – ударът от границата на наказателното поле бе блокиран. До края на двубоя нито един от двата тима не успя да достигне до попадение, въпреки че ганайците имаха две добри възможности в продължението на мача.

Така Гана спечели ценни три точки и оглавява класирането в група „D” на турнира. По-късно днес е другият двубой от групата, в който съперници са тимовете на Мали и Гвинея.

Загубата не ни отнема невероятния сезон, смята капитанът на ПСЖ Маркиньос

Капитанът на Пари Сен Жермен Маркиньос се опита да успокои съотборниците си след загубения финал от Челси (0:3) на Световното клубно първенство. 

Избраха Коул Палмър за №1 на световното клубно първенство

Коул Палмър бе избран на най-добър футболист на Световното клубно първенство, след като завърши турнира с три гола и две асистенции.

Жоао Педро: В ПСЖ не умеят да губят

Нападателят на Челси Жоао Педро коментира спречкването с треньора на парижани Луис Енрике след финала на Световното клубно първенство срещу ПСЖ (3:0).

Енцо Мареска: Подготвяхме се за победа, но не съм очаквал такъв резултат

Мениджърът на Челси Енцо Мареска призна след категоричната победа над Пари Сен Жермен с 3:0 на финала на Световното клубно първенство, че не е очаквал такъв резултат.

Луис Енрике: Челси бяха по-добри от нас, заслужиха победата и трофея

Челси игра много добре и напълно заслужава трофея. Това мнение изрази треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике след загубата на тима му срещу лондонския отбор с 0:3.

Грозна сцена: Луис Енрике удари шамар на Жоао Педро

Изключително неприятни сцени се разиграха след края на мача между Челси и ПСЖ от финала на Световното клубно първенство, спечелен от "сините от Лондон" с категоричното 3:0.

За историята: Челси отново е световен клубен шампион (ВИДЕО)

„Сините“ с класика над европървенеца ПСЖ, Палмър блести с 2 гола и асистенция

Цифрите за финала на Световното клубно първенство

ПСЖ е най-младият европейски отбор на турнира

Челси ще спира устремения към историята ПСЖ

Следете мача с NOVSPORT.COM