Марица приключи 2015 г. с победа

Момичетата на Иван Радичев победиха Славия с 3:1 гейма

В първия ден от астрномическата зима отборът на Марица (Пловдив) до 19 години стана “есенен” първенец на регион Витоша в Държавното първенство по волейбол за девойки старша възраст.  Момичетата на Иван Радичев приключиха календарната 2015 година с домакинска победа над Славия (София).  С подкрепата на пловдивските фенове в зала Лаута, те надиграха Белите с 3:1 (25:18, 17:25, 25:21, 25:13) в отложения мач от първия кръг в шампионата.

След като си размениха по един гейм, двата отбора поддържаха напрежението и през третата част, когато маричанки имаха предимство, но гостенките успяваха да ги доближат застрашително в резултата.  Все пак пловдивчанки поведоха след 25:21, а в следващия гейм съвсем се развихри Вангелия Рачковска, която разсипа противника със сервиси и атаки.  Тя игра отлично и на останалите елементи и беше с най-голям принос за разгромното 25:13 и 3:1.

Така в края на първия полусезон Марица е лидер с 15 точки от 5 победи и 1 загуба.  Във временното класиране следват Левски (София) с 13 точки от 4 победи и 2 загуби, Звезди 94 (София) с 12 точки от 4 победи и 2 загуби, Славия с 11 точки от 4 победи и 2 загуби и още три столични отбора.