Кирил Пандов 11-и на 1500 м след първия старт на европейското по шорттрек

Кирил Пандов 11-и на 1500 м след първия старт на европейското по шорттрек

Марина Георгиева-Николова се нареди 15-а

Кирил Пандов се класира 11-и, а Марина Георгиева-Николова завърши 15-та в крайното класиране на 1500 метра, първи старт от европейското първенство по шорттрек за мъже и жени в чешкия град Млада Болеслав. На полуфиналите най-добрата българска състезателка завърши пета в трета серия с време 2:25.789 минути, а в сериите бе трета в трета серия с 2:29.996 минути.

Другите две българки завършиха съответно: Рая Захариева - 28-ма след 4-то място във втора серия с 2:40.162 минути, а Гергана Пацова бе дисквалифицирана в първа серия. При мъжете на 1500 метра Кирил Пандов завърши девети в крайното класиране, въпреки че не успя да преодолее полуфиналните серии. Той остана трети в първа серия с време 2:33.634 минути.

По регламент само първите двама от всяка серия се класира за финала. В сериите Кирил Пандов бе втори в четвърта серия с 2:22.117 минути. Вторият българин Цветан Цанков финишира трети в трета серия с 2:27.729 минути. В крайното класиране в дисциплината Цанков е 24-ти от общо 50 състезатели. По-късно днес европейското първенство продължава с финалите на 1500 метра за мъже и жени, както и сериите при щафетите жени 3000 метра и мъже 5000 метра с българско участие.

Зографски 11-r на СК във Висла

Владимир Зографски завърши на 11-о място в шестия кръг на Световната купа по ски скокове във Висла и остана в близост до челната десетка в класирането.  

Малена Замфирова с впечатляващо представяне в Китай (ВИДЕО)

Завърши трета

Лош ден за Радослав Янков: Отпадна на 1/8-финалите в Милин

Маурицио Бормолини от Италия спечели състезанието

Крихмайер спечели супергигантския слалом в Бийвър Крийк

Австриецът постигна време от 1:06,77 секунди и изпревари норвежеца Фредрик Мьолер с 56 стотни

Владимир Зографски издуха фаворитите във Висла

Българинът преодоля дистанцията от 128 метра

Валентина Димитрова в топ 25 на спринта в Йостерсунд

Милена Тодорова приключи на 49-о място

Марко Одермат спечели първото спускане за сезона в Бийвър Крийк (ВИДЕО)

Носителят на Големия кристален глобус с 3-та поредна победа

Олимпийската шампионка в спускането Корине Зутер ще бъде извън пистите за месец

Тя има мускулно разкъсване в крака

Скиорът Хинтерман се завръща на пистата, след като се излекува от рак

101-ият старт в кариерата на швейцарския състезател по ски алпийски дисциплини Нилс Хинтерман за Световната купа в спускането по-късно тази вечер ще бъде запомнящ се - първи за него, откакто се излекува от раково заболяване.