Дортмунд отново очарова при 3:1 над Хофе (видео)

Кагава герой за шампионите

Отборът на Борусия Дортмунд направи нова важна крачка към защитата на титлата си, след като днес се наложи с 3:1 над тима на Хофенхайм. Двубоят се игра на „Сигнал Идуна Парк” пред около 80 хиляди зрители и бе от програмата на 19-ия кръг на първа Бундеслига.

Шампионите отново наложиха своя стил от самото начало, като и в този мач японецът Шинджи Кагава бе кошмар за противниковата отбрана. Именно той изведе домакините напред в резултата, след няколко неуспешни изстрела на Гроскройц и Левандовски, след като бе изведен на изгодна позиция от Себастиан Кел – 1:0.

След това попадение по-добрата игра на шампионите продължи и в 31-ата минута те вече водеха с 2:0. Тогава Кагава изведе Блашчиковски в дясната част на наказателното поле, полякът центрира към малкия пеналт, където Гроскройц засече отблизо, правейки отново безпомощен Старке.

До края на полувремето играчите на Борусия отправиха още няколко неуспешни изстрела към вратата на гостите, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при два гола аванс за шампионите.

Втората част отново стартира с натиск на Дортмунд и неточни удари на Гроскройц и Бендер. Така дойде 55-ата минута, когато „Сигнал Идуна Парк” избухна за трети път, след като Кагава намери Гроскройц в пеналта, германецът върна към японеца елегантно с петичка, а Кагава не сбърка, правейки резултата 3:0.

След това попадение гостите на свой ред сътвориха няколко хубави атаки, а Бабел и Бек стреляха неточно.

В 63-ата минута Хофенхайм все пак успя да вкара почетно попадение, след като Браафхайд центрира по земя отляво в наказателното поле, където Джонсън засече с левия крак, оформяйки крайното 3:1.

До края на двубоя и двата тима имаха по още няколко интересни ситуации за гол, но такъв не падна.

След победата Борусия остава на 2-о място във временното класиране с актив от 40 точки, колкото има и Байерн (Мюнхен). Гостите от Хофенхайм пък са 8-и с 23 пункта.

В Швейцария: Сион и Георги Русев ще играят в елита