Дават по 50 000 лв. на спортист и треньор на годината

Дават по 50 000 лв. на спортист и треньор на годината

Парите ще са от министерството и спортния тотализатор

Спортист и треньор №1 на 2015 г. ще получат допълнителни премии от 50 000 лв. от министерството на спорта и спортния тотализатор, научи "7 дни спорт". Лекоатлетката Габриела Петрова, която спечели сребърен медал в тройния скок от европейското първенство в зала и остана четвърта на световното в Пекин, и селекционерът на волейболистите Пламен Константинов ще бъдат зарадвани с чекове на специална церемония в средата на януари, като датата все още се уточнява.

Ще има и премии за най-добрите млади спортисти до 14 и 23 години като награда за труда, който полагат, и резултатите им и като стимул да продължават да се развиват. Размерът на тези награди все още не е ясен. На церемонията ще бъдат отличени и бивши спортисти за приноса им в развитието на спорта и популяризирането на страната ни. Всички те ще получат нов почетен знак на министерството.

Министърът на спорта Красен Кралев присъства на церемонията Спортист на годината във вторник вечер и лично връчи наградата за отбор на годината на капитана на волейболистите Владимир Николов. По-късно отличието се озова в ръцете на грациите от националния ансамбъл по художествена гимнастика след кавалерски жест от волейболистите.

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година