Лацио изпревари Интер след класика над Киево, Клозе с 2 гола за 2 минути (видео)

Рома не можа да победи у дома Болоня и взе само точка след 1:1 (видео)

След три поредни поражения далеч от дома съставът на Лацио най-после записа и успех като гост, надделявайки с 3:0 при визитата си на Киево в мач от 20-ия кръг на италианската Серия „А”.

Римските „орли” поведоха в резултата чрез бразилския си халф Ернанес Андраде, разписал се в 21-ата минута, а след попадението домакините от Киево се опитаха да отговорят.

Те не можаха да сторят това до почивката, нито след нея, а в края на двубоя бяха наказани от столичани. Те вкараха два бързи гола чрез германския си нападател Мирослав Клозе, който се разписа последователно в 88-ата и 89-ата минута след асистенции на Сисе и Гонзалес, а след това бе заменен, за да обере аплодисментите на гостуващите привърженици.

Така Лацио се възползва от грешната стъпка на Интер и го изпревари в класирането, нареждайки се на четвърта позиция с 36 точки от 20 мача, докато „летящите магаренца” останаха с 24 пункта в своя актив.

С три по-малко вече има съставът на Болоня, който постигна изненадващо реми 1:1 при визитата си на Рома в мач от същия кръг.

Гостите поведоха в 57-ата минута чрез неостаряващия Марко Ди Вайо, но само пет по-късно „вълците” възстановиха статуквото чрез босненеца Миралем Пянич.

За повече от точката обаче момчетата на Луис Енрике така и не успяха да се преборят, като по този начин събраха общо 32 и запазиха шестото място във временното класиране.

В Швейцария: Сион и Георги Русев ще играят в елита