Марина Георгиева-Николова завърши 16-та в общото класиране при жените на ЕП по шорттрек

В крайното подреждане при мъжете Кирил Пандов е 21-ви, а Цветан Цанков - 33-ти от 50 състезатели

Марина Георгиева-Николова завърши 16-та в общото класиране при жените на европейското първенство по шорттрек в чешкия град Млада Болеслав.

Гергана Пацова е 33-та, а Рая Захариева - 34-та от общо 38 състезателки. Абсолютна европейска шампионка е италианската Арина Фонтана.

В последния старт на 100 метра титлата спечели Йориен Тер Морс от Холандия с 1:30.544 минути, а в суперфинала на 3000 метра най-бърза бе Ариана Фонтана с 5:14.367 минути.

Георгиева-Николова завърши 15-та на 1500 метра, 15-та на 500 метра и 12-та на 100 метра.

В крайното класиране при мъжете Кирил Пандов е 21-ви, а Цветан Цанков - 33-ти от 50 състезатели. Пандов завърши 11-ти на 1500 метра, 22-ри на 500 метра и 35-ти на 1000 метра.

На 1000 метра европейски шампион стана Тибо Факоне от Франция с 1:28.431 минути, а на 3000 метра спечели Нилс Керстхолт от Холандия с 4:42.417 минути.

При щафетите жени на 3000 метра България остана седма в Европа, а номер 1 е Холандия. При мъжките щафети на 5000 метра България зае 12-то място в крайното класиране, а шампион на Европа е отново Холандия.

България завърши на 10-о място на Световната купа по фехтовка

Карлос Насар: Никога не бих предал хората, които ме подкрепят

„Отивам в Париж, за да зарадвам България“

Министър Глушков присъства на фестивала по утринна гимнастика „Ямбол‘24“

Йоана Илиева и Олга Храмова във втория ден на Световната купа по фехтовка в Пловдив

Зам.-министър Петър Младенов награди участниците в спортния празник на училище „Питагор“