Роналдо пропусна дузпа, но донесе победата за Реал (ВИДЕО)

Португалецът се изравни с Меси по пропуснати дузпи в Примера

Реал Мадрид се изкачи поне временно на върха в Примера Дивисион. "Белия балет" победи с 3:1 Реал Сосиедад в двубой от 16-и кръг на шампионата. В герой за тима се превърна Кристиано Роналдо с две попадения като португалецът пропусна да реализира и дузпа.

По-късно тази вечер Барселона може да изпревари Реал, ако надиграе на "Ноу Камп" Бетис.

Още в първите десет минути домакините имаха няколко отлични възможности. Пепе, Роналдо и Бензема обаче бяха спрени от страхотни изяви на вратаря на Сосиедад Рули.

Бензема записа своя мач №200 за Реал и в 25-ата минута ознаменува това като изработи дузпа. От бялата точка Роналдо обаче прати топката над вратата! Любопитното е, че по този начин той се изравни по брой пропуснати дузпи с Лео Меси в Примера - по 6.

В 41-ата минута за игра с ръка в наказателното поле на Юри, Реал получи нова дузпа. Този път Роналдо не сбърка - 1:0.

Началото на второто полувреме обаче не започна според очакванията. Гостите изравниха след страхотен гол в 49-ата минута на Брума. Той реализира с удар от сериозна дистанция в горния ъгъл - 1:1.

Така Реал има само една суха мрежа в последните си девет мача за първенство.

Въпреки слабата си игра Реал достигна до второ попадение в 69-ата минута. След корнер Кристиано Роналдо се ориентира най-добре и с удар от границата на наказателното поле с левия крак намери долния ъгъл за 2:1.

Веднага след това Бензема за пореден път не успя да се разпише от удобна позиция.

В самия край Лукас Васкес оформи крайното 3:1 след центриране на Бейл.