Каляри не прости на Рома в голово шоу (видео)

"Вълците" си тръгнаха с поражение от "Стадио Сан Елиа"

Отборът на Рома записа седмо поражение в Серия А от началото на сезона, след като отстъпи с 2:4 в гостуването си на Каляри от 21-ия кръг на италианското първенство. Двубоят се проведе на „Стадио Сан Елиа”, а на почивката на мача резултатът бе равен – 2:2. През втората част обаче домакините достигнаха до още две попадения, които им осигуриха трите точки.

Каляри излезе напред в резултата само след 6 минути игра, когато точен за 1:0 бе Рибейро. Рома обаче бързо вдигна глава и в 13-ата минута Жуан възстанови равенството. Последваха добри възможности и за двата отбора, а в 34-ата минута Фабио Борини се разписа след хубаво изпълнение с десния крак и по този начин направи резултата 2:1 в полза на „вълците”. До края на полувремето Каляри все пак съумя да изравни, след като Маурисио Пиния бе точен за 2:2 в 41-ата минута.

Почти веднага след подновяването на играта, в 48-ата минута, Рибейро отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 3:2 в полза на домакините. Нападателят нанесе изстрел с десния крак, а топката влетя в мрежата на Маартен Стекеленбург. Гостите създадоха повече положения пред противниковата врата за вторите 45 минути, но така и не намериха верния път към вратата на вратаря Агаци. В продължението на срещата пък Каляри достигна до четвърти гол. Точен за крайното 4:2 бе Албин Екдал, който не остави шансове на Стекеленбург.

Така Каляри постигна шеста победа от началото на сезона и заема 10-ото място с 26 точки. Рома е на 6-ата позиция с 31.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)