Ивет Лалова: В бъдещата европейска столица на спорта няма зала и стадион

Ивет Лалова: В бъдещата европейска столица на спорта няма зала и стадион

От няколко години зала „Фестивална” в София е затворена за атлетика

Ивет Лалова обяви, че въпреки успешната година за българската лека атлетика, този спорт има огромни неприятности с липсата на условия за подготовка. Спринтьорката припомни, че в страната няма нито една нормално функционираща зала. Лалова определи атлетиката като „скъсан просяк.”

„Нашата атлетика е един скъсан просяк и за съжаление това е най-вече в София. В една прекрасна столица, която ще бъде и европейска столица на спорта след няколко години, ние нямаме зала и нямаме стадион," каза Лалова пред bTV.

От няколко години зала „Фестивална” в София е затворена за атлетика, съоръжението „Добротица” в Добрич е морално остаряло и с опасни виражи като се отоплява само за няколко седмици през сезона. В останалите градове атлетите тренират в закрити коридори със захабена писта и често с температурите около нулата.

Пловдив може да стане международен център на леката атлетика

Това заяви президентът на БФЛА Георги Павлов

БФЛА подкрепи инициативата за нова лекоатлетическа писта в Перник

Президентът на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов проведе работна среща с кмета на Община Перник Станислав Владимиров, на която бяха обсъдени възможности за развитие на спорта в града.

Президентът на БФЛА на среща с треньорите

Рекордьорът на 110 м с пр. Живко Виденов започва работа във федерацията

Кенийци пренаписаха историята на полумаратона в Янджоу

Алекс Матата и Мириам Чебет с рекордни времена

Британец атакува световен рекорд от 1999 г.

Британецът Джош Кър ще се опита да подобри световния рекорд на Хишам Ел Геруж на една миля пред домашна публика по време на състезанието от Диамантената лига в Лондон през юли.

Харманли награди Саръбоюков и треньора му за бронза от Световното

Кметът на града посрещна местния герой