Надал: Много съм мотивиран

Надал: Много съм мотивиран

Той увери, че ще подходи към демонстративния турнир в Абу Даби напълно сериозно

Рафаел Надал е силно мотивиран преди началото на сезон 2016 и очаква той да е по-добър от предния, в който завоюва три титли. Испанският левичар преодоля здравословните си проблеми и триумфира в турнирите в Буенос Айрес, Щутгарт и Хамбург.

"Много мотивиран съм преди старта. Целта ми е да започна сезона спокойно", каза Рафа. В първия си мач за 2016 г. на 1 януари той ще играе с победителя от двубоя Жо-Вилфред Цонга - Давид Ферер в Абу Даби. В другия полуфинал Стан Вавринка ще спори с по-добрия от мача Милош Раонич - Кевин Андерсън. Надал разказа и за плановете си в личния живот.

"Не знам какво ще се случи в бъдеще, но ако имам деца, ще ми се иска те да се занимават със спорт. Дали ще станат професионални спортисти, ще зависи от техните качества и ентусиазъм. Спортът приучава към ежедневна работа и способности да се преодоляват трудностите", отбеляза тенисистът.

Той увери, че ще подходи към демонстративния турнир в Абу Даби напълно сериозно и го приема както всяко едно друго съревнование от календара на АТР.

Карлос Алкарас с осма поредна победа за сезона (ВИДЕО)

Световният номер едно преодоля първия си съперник в Доха

Двама български национали за Купа “Дейвис” с победи в Анталия

Илиян Радулов и Янаки Милев се класираха за втория кръг

Вики Томова напред в Португалия

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Оейраш (Португалия) от сериите УТА 125.

Анисимова и Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис в Дубай

Втората поставена Аманда Анисимова и четвъртата в схемата Джесика Пегула се класираха за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай от сериите УТА 1000.

Лиа Каратанчева отпадна на старта в Мидланд

Лиа Каратанчева отпадна в пърия кръг на сингъл на турнира по тенис в зала в Мидланд (САЩ) от сериите УТА 125.

Синер и Медведев бият в Доха

Четирикратният шампион в турнирите от Големия шлем Яник Синер се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 833 335 долара.