Монфис се класира на полуфинал в Монпелие

У дома във Франция поставеният под номер 3 представител на домакините победи финландеца Ярко Ниеминен с 6:3, 6:3 само за 53 минути

Защитаващият титлата си Гаел Монфис се класира за полуфиналите на турнира по тенис във френския град Монпелие с награден фонд 450 хиляди евро. Поставеният под номер 3 представител на домакините победи финландеца Ярко Ниеминен с 6:3, 6:3 само за 53 минути. Монфис пласира 9 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си.

За място на финала той ще срещне сънародника си Жил Симон. Поставеният под номер 2 Симон имаше проблеми срещу друг французин Гийом Рюфен, участващ с "уайлд кард", но все пак стигна до успеха със 7:6(5), 6:7(2), 6:2 след почти три часа игра. Симон за трети път ще играе на полуфиналите след 2008 и 2009 година.

Водачът в схемата Томаш Бердих от Чехия се справи с французина Никола Маю с 6:3, 6:4. Бердих, който за първи път се включва в надпреварата в Монпелие, затвори мача с 14-ия си ас след 73 минути на корта. Така той ще срещне на полуфиналите седмия в схемата Филип Колшрайбер (Германия). Дебютантът в турнира Колшрайбер наниза 18 аса и отстрани поставения под номер 4 и шампион от 2006 година Ришар Гаске от Франция с 6:2, 3:6, 6:3.