Багдатис победи шампиона от Загреб

Шампионът от 2007 година Маркос Багдатис (Кипър) отстрани миналогодишния победител Иван Додиг

Шампионът от 2007 година Маркос Багдатис (Кипър) отстрани миналогодишния победител Иван Додиг на четвъртфиналите на турнира по тенис в хърватската столица Загреб с награден фонд 450 хиляди евро.

Поставеният под номер 6 Багдатис победи представителя на домакините Додиг с 6:4, 7:5 след 1:40 час игра. За място на финала кипърецът ще се изправи срещу словака Лукаш Лацко. Лацко победи седмия в схемата Робин Хаазе (Холандия) с 6:4, 6:4 за 69 минути.

Поставеният под номер 3 Михаил Южний (Русия) се класира за втори път за полуфиналите след 2007 година. Той се наложи със 7:6(10), 3:6, 7:6(6) над хърватина Иво Карлович. Карлович наниза 22 аса, но в крайна сметка отстъпи след 2:42 часа игра.

Следващият съперник на Южний ще бъде германеца Михаел Берер, който обърна квалификанта Юрген Мелцер от Австрия с 5:7, 6:4, 6:4. Берер, който е финалист в турнира в последните два сезона, пласира 13 аса при успеха за малко повече от 2 часа.