Трима аржентинци на полуфинал в Чили

Трима аржентинци на полуфинал в Чили

Водачът в схемата Хуан Монако (Аржентина) се класира за полуфиналите на турнира по тенис

Водачът в схемата Хуан Монако (Аржентина) се класира за полуфиналите на турнира по тенис в чилийския град Вина дел Мар с награден фонд 450 хиляди долара. Монако, вицешампион през 2008 и 2010 година, отстрани поставения под номер 5 Алберт Монтанес (Испания) с 3:6, 6:1, 6:1 след почти два часа игра.

 

Така на полуфиналите той ще се изправи срещу Жереми Шарди (Франция), който се наложи с 6:2, 7:6(5), над португалеца Федерико Жил. Другият полуфинал ще противопостави двама аржентинци. Номер 2 в схемата Хуан Игнасио Чела победи трудно бразилеца жоао Сауза с 5:7, 7:6(6), 6:1 за три часа.

 

Седмият поставен Карлос Белок пък се справи с квалификанта Федерико Делбонис също от Аржентина с 6:3, 6:4.

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.