„Белия балет” с пестелива победа като гост (видео)

Серхио Рамос донесе успеха на Реал срещу Хетафе

Отборът на Реал Мадрид победи като гост Хетафе с 1:0 в мач от 21-ия кръг на Примера дивисион. Единственото попадение за „лос бланкос” отбеляза Серхио Рамос в 18-ата минута.

Шансът можеше да се усмихне на домакините още в 3-ата минута, но след удар на Абдел Барада от близка дистанция топката прелетя над напречната греда на вратата, пазена от Икер Касияс.

След това положение „белите” поеха нещата в свои ръце и не изпуснаха инициативата до края на двубоя. Футболистите на Жозе Моуриньо имаха сериозно преимущество както във владението на топката, така и по отношение на отправените удари към противниковата врата, но след 90 минути на „Колисеум Алфонсо Перес”  се поздравиха само с минимален успех.

„Кралския клуб” нанесе своя решителен удар в 18-ата минута, когато Серхио Рамос засече с глава центриране на Месут Йозил от корнер.

В края на първата част домакините имаха възможност да стигна до изравнително попадение, но първо удар на Мику с глава премина опасно близо до лявата греда, а малко след това далечен шут на Франсиско Каскеро не намери очертанията.

В ответната атака път Кристиано Роналдо пропусна да удвои преднината на своя тим.

След почивката отборът на Реал Мадрид продължи да диктува темпото, но така и не стигна до втори гол.

Резервата Хосе Кайехон можеше да отбележи в 77-ата минута, но малко точност не достигна на ударът му извън наказателното поле. Малко след това и Гонзало Игуаин, който също се появи на терена през втората част пробва своя мерник, но със същия успех.

По този начин отборът на Реал Мадрид затвърди убедителната си преднина на върха, увеличавайки актива си на 55 точки и преди мача на Барселона води на „каталунците” с 10 пункта. От своя страна тимът на Хетафе е на девета позиция с 27 точки.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)