Джокович започна 2016-а в отлична форма

Джокович започна 2016-а в отлична форма

Световният №1 с лекота победи Дъстин Браун на старта в Доха

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович преодоля лесно първия кръг на турнира по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 1,28 милиона долара. Лидерът в световната ранглиста победи с 6:2, 6:2 срещу германеца Дъстин Браун за само 51 минути игра.

Джокович, който завърши миналия сезон с баланс 82 победи и само 6 загуби и спечели три титли от "Големия шлем", демонстрира отлична форма на старта на 2016 година. Дъстин Браун отстрани Рафаел Надал на "Уимбърлдън" 2015, но сега не успя да окаже успешна съпротива срещу Новак Джокович.

Във втория кръг сръбският тенисист ще се изправи срещу победителя от двубоя между Фернандо Вердаско (Испания) и Малек Джазири (Тунис).

В друга среща от турнира в Доха номер 7 в схемата Жереми Шарди (Франция) победи без проблеми с 6:1, 6:1 срещу Мубарак Заид (Катар), който участва с "уайлд кард".

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки