Пиронкова с "уайлд кард" за основната схема в Сидни

Пиронкова с "уайлд кард" за основната схема в Сидни

Сесил Каратанчева ще стартира от квалификациите на турнира

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова получи "уайлд кард" за участие в основната схема на турнира на твърди кортове в австралийския град Сидни с награден фонд 753 хиляди долара.


28-годишната Пиронкова, 59-а в световната ранглиста, е шампионка от надпреварата през 2014 година, когато спечели и единствения си трофей в състезанията на WТА в кариерата си досега.

"Току-що получих приятна изненада от Сидни Тенис, които ми дадоха "уайлд кард" за основната схема"! Благодаря!", написа пловдивчанката в Туитър.

Втората ракета на страната Сесил Каратанчева, 112-а в света в момента, пък ще стартира от квалификациите на турнира. В първия кръг от пресявките тя ще играе срещу четвъртата поставена Ярослава Шведова (Казахстан). Двубоят е първи в утрешната програма на корт номер 3 и ще започне в 1.00 часа сутринта българско време.

28-годишната Шведова е 67-а в световната ранглиста в момента. Родената в Москва тенисистка има една титла на сингъл и 12 на двойки в състезанията на WТА и е заработила над 4,7 милиона долара от наградни фондове като професионалистка.

26-годишната Каратанчева има 2 победи в 3 мача срещу съперничката, като за последно двете играха на червено в Мадрид в края на април миналата година и българката спечели категорично с 6:3, 6:2. Преди това Шведова записа успех в Монтерей на твърди кортове през 2012 година с 6:1, 4:6, 6:3, а Каратанчева триумфира в първата среща помежду им през 2010 година на трева в Бирмингам с 6:4, 6:4.

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки