Платини: Оттеглям кандидатурата си за президент на ФИФА

Платини: Оттеглям кандидатурата си за президент на ФИФА

„Нямам време и пари, за да се срещам с избиратели, да се боря наравно с останалите кандидати”

Президентът на УЕФА Мишел Платини оттегли кандидатурата си за президент на ФИФА. В края на декември 2015 г. с решение на комитета по етика на ФИФА Платини и Йозеф Блатер бяха отстранени от футбола за 8 години. Французинът смята да обжалва това решение.

„Оттеглям кандидатурата си. Нямам време и пари, за да се срещам с избиратели, да се боря наравно с останалите кандидати. Оттеглям кандидатурата си, ще се концентрирам върху борбата с обвиненията в корупция“, каза Платини.

В края на септември швейцарската прокуратура започна дело срещу Блатер във връзка с незаконен превод от 2 милиона франка по сметка на Платини. Преводът е бил извършен през 2011 г. за услуги, оказани в периода от 1999 до 2002 г.

След прокуратурата комитетът на ФИФА по етика започна разследване на това дело, във връзка с което в началото на октомври отстрани двамата от футболна дейност за 90 дни. Според Блатер и Платини плащането е извършено по договор в съответствие със закона, а споразумението между тях е сключено устно.

По-рано Платини подаде молба за участие в изборите за президент на ФИФА, които се планирани за 26 февруари 2016 г., но избирателната комисия обясни, че няма да разглежда неговата кандидатура до свалянето на всички санкции. 

Официално: Кристиано Роналдо ще играе на шесто Световно първенство

Вижте целия състав ня Португалия за Мондиал 2026

Жоао Педро е съкрушен, че няма да играе на Мондиал 2026

В интернет се появиха покъртителни кадри, показващи реакцията на семейството на Жоао Педро по време на обявяването на състава на Бразилия за Световното първенство

Гласят се големи промени по високите етажи в Милан

Източници в Италия твърдят, че бъдещето на Златан Ибрахимович и Джорджо Фурлани в Милан изобщо не е гарантирано, като авторитетният спортен ежедневник „Гадзета дело Спорт“ съобщава, че легендарният Адриано Галиани може да се завърне на „Сан Сиро“

Сари заменя Конте в Наполи?

Старши треньорът на Наполи Антонио Конте е близо до предсрочно прекратяване на договора си с клуба, съобщи трансферният експерт Джанлука Ди Марцио

Един от собствениците на Бърнли обвини съдиите в протекция над Арсенал

Съсобственикът, държащ  миноритарен дял в Бърнли, Джей Джей Уот, стана вайръл в социалните мрежи с публикация, която силно намеква за пристрастност от съдиите във Висшата лига, след като Кай Хаверц от Арсенал избегна червен картон в мача между двата отбора

Гуардиола привика играчите на спешна среща

Пеп Гуардиола е казал на футболистите си, че ще напусне Манчестър Сити в края на този сезон, разкрива SunSport