Мали би Гана в малкия финал на КАН и взе бронза, Гарата почна титуляр (видео)

Дембеле игра 86 минути при успеха с 2:0, двете попадения за победителите вкара партньора му в атака

Представителният тим на Мали победи с 2:0 състава на Гана и така спечели бронзовите медали от турнира за Купата на Африканските нации.

Бившият нападател на Левски Гара Дембеле започна като титуляр за победителите и остана на терена до 86-ата минута, когато бе заменен от Мустафа Ятабаре.

Резултатът на стадиона в Малобо обаче бе открит от партньора на Гара в атаката на Мали – Шейх Диабате, който в 23-ата минута оползотвори асистенция на Сейду Кейта и реализира първия си гол в двубоя.

В 35-ата бранителят на ганацйте Инкоом получи травма и бе заменен, а в 64-ата сънародникът му Ворса получи втори жълт картон и бе изгонен.

Символичните гости се възползваха от численото си преимущество в 80-ата минута, когато отново нападателят на френския Бордо Шейх Диабате вкара гол и така оформи крайното Гана – Мали 0:2.

Неймар: Тежко е, но ще се възстановя