Ботев падна драматично от петия в Унгария (ВИДЕО)

"Канарите" отстъпиха с 2:3 пред Диошдьор

Ботев Пловдив отстъпи с 2:3 на петия в унгарския елит Диошдьор и допусна първа загуба в контролите си на турска земя. Противника, който бе най-стойностният до момента, стигна до победата с гол в последната минута, а преди това „канарчетата” на два пъти изравняваха резултата с голове на Петър Атанасов и Емил Аргиров. Двата отбора направиха доста здрав мач, като в неговия край дори припламнаха искри.

Милен Радуканов започна мача с Христо Иванов, Емил Аргиров, Мартин Димов, Венци Бонев, Ивайло Димитров, Христо Телкийски, Светослав Петров, Йордан Христов, Тодор Неделев, Петър Атанасов и Деян Христов.

Първото полувреме бе равностойно и завърши с по един отбелязан гол в двете врати. В началото унгарците направиха две опасни атаки, които бяха спрени от защитата в крайната им фаза. Ботев отговори с удар на Димов с глава, спасен от вратаря, и остро центриране на Неделев от фаул, след което топката мина на сантиметри покрай вратата.

В 26-ата минута Арзе откри след двойно подаване със свой съотборник и отмерен диагонален удар от въздуха в горния десен ъгъл. Жълто-черните реагираха светкавично и върнаха гола само 5 минути по-късно. Светльо Петров изведе Петър Атанасов, който се отскубна от центъра сам срещу вратаря и пусна топката покрай него за 1:1. В края на първата част играещият помощник –треньор, който заедно с Йордан Христов днес празнува рожден ден, пропусна да си направи подарък и би над вратата от удобен фаул пред пеналта.

На полувремето Радуканов направи само една смяна, като на мястото на Деян Христов пусна в игра Мариян Огнянов, а на върха на атаката застана Атанасов. За съжаление юношата на Левски отново почувства болка в аддукторите и излезе 20 минути преди края.

Втората част започна с положение пред вратата на Ботев, при което Христо Иванов извади удар на голмайстора Арзе отблизо. В последните 30 минути жълто-черните доминираха изцяло на терена и рядко позволяваха на съперника да мине центъра. Футболистите на Милен Радуканов успяха да приложат преса на унгарците и ги затвориха пред наказателното им поле.

След час игра на терена се появиха руснакът Саша Петров и Наско Курдов, а малко по-късно и Ангел Рахов, пред който се откри и най-чистата ситуаци до момента. В 74-ата минута той бе изведен в коридор от Курдов, преодоля вратаря, но би много слабо и защитник догони топката на метър пред голлинията. Последва светкавична контраатака и пропускът на „канарчетата” бе наказан от Сейди, който изведе Диошдьор за втори път напред – 2:1.

В 77-ата минута Аргиров засече с глава центиране на Шведа, но топката излезе в аут. Малко по-късно Манчев намери Саша Петров зад защитата, руснакът пое топката, но сам срещу вратаря би в тялото му. 3 минути преди края отново Манчев проби отляво и центрира в пеналта, а връхлитащия Аргиров засече топката и изравни – 2:2. В последните секунди на срещата „канарчетата” допуснаха трети гол в своята врата, след като Христо Иванов с плонж изби остро центираре от фаул, а при добавката Наджи вкара за 2:3.