3. Харт и Лескът спасиха „гражданите” на „Вила Парк”, Сити се върна на върха (видео)

Стилиян Петров с 90 минути при минимално поражение, бирмингамци изравниха най-лошата си серия у дома

Манчестър Сити отново се върна на върха във временното класиране на английската Висша лига, след като спечели с минималното 1:0 гостуването си на Астън Вила.

Българският капитан на „винените” Стилиян Петров започна като титуляр последния двубой от 25-ия кръг на Премиършип и остана на терена през всички 90 минути, като през втората част получи жълт картон заради нарушение срещу Давид Силва.

Стенли игра стабилно, въпреки че той и Крейг Гарднър бяха единствените типични полузащитници в редиците на домакините.

Наставникът им Алекс МакЛийш, срещу когото привържениците на бирмингамци протестираха преди мача, бе решил да започне мача с Дарън Бент и Роби Кийн в предни позиции, а по крилата действаха Емил Хески и Габриел Агбонлахор.

Експериментът на шотландския специалист обаче се оказа доста неуспешен, тъй като нито един от четиримата подчертано офанзивни футболисти, не се представи на ниво.

Същото може да се каже и за целия тим на Манчестър Сити, който стигна до победата, макар да не блестеше на „Вила Парк”.

Първото полувреме на срещата не бе особено атрактивно и закономерно приключи с нулево равенство, а през второто си пролича слабостта на Астън Вила при статичните положения.

Единственото попадение в двубоя падна след изпълнение на корнер в 63-ата минута, след което бившият капитан на „винените” Гарет Бари се пребори за топката на далечната греда и с глава я върна в наказателното поле на домакините, откъдето бранителят Джолиън Лескът я вкара в мрежата на Шей Гивън.

След гола Астън Вила се опита да отговори на предизвикателството и успя да осъществи финален натиск, но вратарят на „гражданите” Джо Харт демонстрира класа и запази мрежата си суха.

Английският национал отрази по невероятен начин атрактивно изпълнение на Дарън Бент в последните секунди на срещата и по този начин гарантира трите точки на своите.

С тях Сити събра общо 60 и отново изпревари с 2 своя градски опонент Манчестър Юнайтед, докато Астън Вила изравни най-дългата серия без победа у дома в историята си (7 мача) и остана с 28 точки от 25 изиграни мача.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)