Боровец празнува Световния ден на снега

Боровец празнува Световния ден на снега

Целта на Световния ден на снега е да мотивира децата между 4 и 14 години

 На 16 януари2016 (събота) Боровец за поредна година ще стане част от големия световен снежен празник - Световния ден на снега. Това ще е петото издание на глобалния снежен празник, който с всяка изминала година събира все повече привърженици и участници по целия свят.

 
До момента с четирите си издания Световният ден на снега събра над 591 хиляди участника - част от 645 събития в 45 страни. 
 
Специално за празника в Боровец дневните лифт карти за деца до 12 години ще бъдат на символичната цена от 1 лев. Вратите на детския снежен парк Борокидс ще бъдат отворени за най-малките гости на курорта, които ще получат безплатни екипировка и уроци. Възможност да направят своите първи стъпки в ските и сноуборда ще имат и по-
големите - безплатнообучениеще бъде предоставено на начинаещи скиори и сноубордисти от всички възрасти от ски и сноуборд училище “Бороспорт”. 
 
Целта на Световния ден на снега е да мотивира децата между 4 и 14 години да се запознаят и да заобичат зимните спортове и снежните забавления. Събитието се провежда всяка година по инициатива на Международната федерация по ски – FIS, а 
 
Боровец е сред курортите, които участват в празника от самото му начало. Тази събота “отваря врати” за сезона и фристайл паркът на Боровец – Промо Парк Бороспорт, който се намира в централната част на курорта, срещу хотел “Рила”. За всички любители на по-екстремните усещания, екипът на Парка ще даде безплатни уроци по фристайл сноуборд, а професионалистите ще направят демо скоковена Еър Бега.
 
Топ-скиорка прекрати кариерата си

Лара Гут-Бехрами сложи край на своята кариера

Алберт Попов и Калин Златков са на първия си подготвителен лагер на сняг в Германия

С отбора в Германия бе и отговорникът за алпийците в БФСки Иван Каневчев

Зографски започна участието си в лятната верига Гран При по ски скокове

Зографски се нареди на 21-о място

Весела Лечева: Българските спортисти изиграха ключова роля за запазването на сноуборда

Бившият президент на ФИФА Йозеф Блатер намекна, че наследникът му Джани Инфантино трябва да напусне поста си след случая с Фоларин Балогун на Мондиал 2026.

 Отлично! МОК остави остави алпийския сноуборд в олимпийската програма

Голяма новина за българския спорт дойде след заседанието на Изпълнителното бюро на Международния олимпийски комитет (МОК)

Дафовска след катастрофата: Добре съм, бъдете здрави

Единствената българска олимпийска шампионка в зимните спортове Екатерина Дафовска успокои фенове и приятели след претърпяната катастрофа.