Марат Сафин бе приет в Залата на славата на тениса

Марат Сафин бе приет в Залата на славата на тениса

Руснакът има два трофея от Купа "Дейвис" през 2002 и 2006 година, а в кариерата си е спечелил 15 титли от АТР

Руският тенисист Марат Сафин беше приет в Залата на славата на тениса, съобщава ТАСС. Тържествената церемония ще се проведе на 16 юли в Нюпорт (САЩ).

Сафин има две титли от турнирите от Големия Шлем в кариерата си. Той триумфира на Откритото първенство на САЩ през 2000 година и на Откритото първенство на Австралия през 2005 година и беше на върха в ранглистата на АТП за 9 седмици.

Руснакът има два трофея от Купа "Дейвис" през 2002 и 2006 година, а в кариерата си е спечелил 15 титли от АТР.

Сафин прекрати кариерата си през 2009 година, когато беше на 61-о място в световната ранглиста.

Антъни Генов загуби финала на двойки в Троа

24-годишният българин и партньорът му Кай Венелт отстъпиха на Матс Херманс (Нидерландия) и Игор Маркондес (Бразилия)

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг

Пегула, Осака и Бенчич в четвъртия кръг на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Поставената под номер 4 в схемата Джесика Пегула се класира за четвъртия кръг в женската схема на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос