Обвинен в корупция футболен чиновник от Гватемала екстрадиран в САЩ

Обвинен в корупция футболен чиновник от Гватемала екстрадиран в САЩ

Брайън Хименес се укриваше от правосъдието, но бе арестуван в Гватемала преди два дни

Съдът в Гватемала реши да екстрадира в САЩ бившия президент на футболната федерация на страната Брайън Хименес, който е обвиняем по корупционния скандал във ФИФА, съобщи "Рекорд". Хименес попада в групата от 16 чиновника, към които бяха предявени обвинения в корупция. Футболният функционер се укриваше от правосъдието, но бе арестуван в Гватемала преди два дни. 

 

В Цюрих на 3-и декември миналата година бяха задържани президента на КОНКАКАФ и на федерацията на Хондурас Алфред Хавит, шефът на КОНМЕБОЛ Хуан Анхел Напоут от Парагвай, а по-късно и Хименес. Малко по-късно стана ясно, че към групата принадлежат и бразилците Рикардо Тейшейра и Марко Поло дел Неро.

НСА чества 130-ата годишнина от олимпийския дебют на България

Национална спортна академия "Васил Левски" ще се проведе на 6 април от 10.00 часа конференция под надслов „130 години от първите съвременни олимпийски игри и участието на България в тях“.

БОК номинира тенисиста Иван Иванов за най-добър млад спортист на Европа

Българският олимпийски комитет номинира тенисиста Иван Иванов за наградите "Пьотър Нуровски", които се връчват на най-добрите млади спортисти от Европейските олимпийски комитети (EOK).

Пускат през април първите билети за Олимпийските игри в Лос Анджелис

Пропуските ще са в продажба от 9 април

Иран със забрана за спортистите си

Ветото - да пътуват за "враждебни" страни

ФИФА анулира до 80% от хотелските стаи за Мондиал 2026

Мондиал 2026 ще се проведе от 11 юни до 19 юли в Канада, САЩ и Мексико

МОК изключи транссексуалните от Олимпийските игри

Те са в съответствие с указ на американския президент Доналд Тръмп