Твенте излъга Стяуа в БГ дербито от 1/16-финалите на Лига Европа

Твенте с Николай Михайлов спечели с 1:0 като гост на Стяуа, където се състезава Валентин Илиев

Отборът на Твенте постигна много важен успех като гост на Стяуа (Букурещ) в първия двубой между двата тима от 1/16-финалите на Лига Европа. Холандския тим надделя над румънския си съперник с минималното 1:0 и по този начин си осигури комфортен аванс преди реванша на холандска земя след седмица. Българският вратар Николай Михайлов започна като титуляр и изигра поредните си 90 минути с екипа на холандския тим. Валентин Илиев пък бе на резервната скамейка на Стяуа по време на целия двубой.

Срещата бе равностойна, като домакините от Стяуа дори имаха малко повече възможности пред противниковата врата, но в крайна сметка единствено Твенте достигна до попадение, а по този начин се добра и до успеха в мача.

Първата по-интересна ситуация дойде в 14-ата минута, когато Русеску отправи изстрел към Михайлов от границата на наказателното поле, но кълбото не попадна в рамките на вратата. В 21-ата Пирес Леандро също пробва късмета си, стреляйки към българина, но стражът на Твенте отрази.

Гостите също имаха своите възможности през първото полувреме, но с пропуски се отчетоха Роберто и Шадли. Така през първата част нито един от двата тима не достигна до гол и почивката дойде при нулево равенство.

Твенте стартира по-добре второто полувреме и в 51-ата минута хубав удар на Ола Джон бе отразен от вратаря на домакините. В 53-ата обаче стражът на Стяуа бе безпомощен след изпълнението на Джон. Нападетелят отправи изстрел от около десет метра, а кълбото влетя неспасяемо във вратата на домакините.

Стяуа се опита да отвърне, но така и не достигна до попадение. Пропуски пред Николай Михайлов направиха Леандро и Костеа. По този начин Твенте се добра до победа с 1:0 и има комфортна преднина преди втория сблъсък между двата тима след седмица.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)