Монтана се препъна в Разлог

Агонцев има едва една тренировка с момчетата, затова не го пуснах в началото”, потърси причина за неуспеха Петър Шопов

Волейболистите на Монтана започнаха новата 2016 година със загуба. В дербито на 12-ия кръг на волейболната Суперлига при мъжетевъзпитаниците на треньора Петър Шопов бяха надиграни с 1:3 като гости на Пирин (Разлог). Монтанчани обаче трябва да се сърдят единствено на себе си. Те спечелиха лесно първия гейм с 25:20 и по сценария от него тръгнаха и във втория. Прекаленото им самочувствие обаче им изигра лоша шега и при резултат 20:16, допуснаха да загубят на 23 т. Домакините се възползваха от психологическото си предимство и взеха третата част. В четвъртата треньорът Петър Шопов пусна в игра разпределителят на националния отбор на България Любомир Агонцев и това даде резултат. Гостите поведоха още от началото и държаха прилична разлика почти до края. При 24:20 обаче те пропиляха цели четири геймбола, за да рухнат накрая 30:32.

„Победихме един супер отбор, но според мен гостите ни подцениха”, скромно заяви след края на мача щастливият треньор на домакините Иван Дурев. „Мач с много лица. Грешите в нашия отбор преобладаваха. Агонцев има едва една тренировка с момчетата, затова не го пуснах в началото”, пък потърси причина за неуспеха наставникът на Монтана Петър Шопов.

Резултатите от останалите срещи: Нефтохимик – ЦСКА 3:0 (22, 14, 19), Марек – Миньор 3:1 (13, -21, 11, 15), Арда – Тетевен волей 3:2 (-21, 21, -29, 11, 15), 18:00 Левски - Добруджа.