Арсенал се завърна начело на Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Топчиите си тръгнаха с точка от "Британия"

Арсенал се завърна начело на Висшата лига. В предпоследна среща от 22-ия кръг лондончани спечелиха точка при гостуването си на Стоук Сити след 0:0.

Тимът на Арсен Венгер беше лишен от креативността на Месут Йозил, който е контузен, но имаше положения да спечели мача. Вратарят на „грънчарите” Джак Бътланд обаче се справи с опитите на Алекс Окслейд-Чембърлейн от далеч и на Оливие Жиру с глава.

Стоук направи силен край. Удар на Джон Уолтърс с глава беше изчистен от голлинията от Аарън Рамзи.

Скромен брой положения имаше през първото полувреме. Първият сериозен удар отправи Афелай от фронтална позиция, преминал встрани от вратата.

Най-добрата възможност за Арсенал се откри в 23-ата минута, когато изведеният Оливие Жиру беше разколебан от Джак Бътланд. Историята се повтори в началото на второто полувреме, когато французинът пробва с глава.

Бътланд вече има най-много спасявания през този сезон във Висшата лига от всеки друг на неговия пост – 81.

След почивката Петер Чех направи чудесно двойно спасяване при последователни удари на Хоселу и Боян Къркич. Вратарят остана непреодолим в изобилието от ситуации пред своята врата.

Чех записа 10 „сухи” мрежи срещу Стоук в своята кариера във Висшата лига. Само срещу Нюкасъл има по-голям успех с 12.

Равенството означава, че Арсенал изпреварва Лестър по голова разлика. Стоук остава седми.

Мениджърът на домакините Марк Хюз остана непобеден у дома срещу Арсен Венгер вече в 8 случая.