Болоня вече диша спокойно след 2:0 над Фиорентина

Отборът на Болоня постигна нова важна победа в борбата си за оцеляване, след като се наложи с 2:0 над тима на Фиорентина. Срещата се игра на стадион "Ренато Дал'Ара" и бе отложен мач от 22-ия кръг, когато над Италия паднаха обилни снеговалежи.

Това бе втори пореден успех за домакините и седми последователен сблъсък в Калчото, в който те не допускат поражение.

Иначе двубоят започна силно за Марко Ди Вайо и компания, които излязоха напред в резултата, в 30-ата минута, когато точен бе Алесандро Диаманти.

По-добрата игра на домакините продължи и след гола и в 43-ата минута те вече водеха с 2:0, след като Ди Вайо намери Рамирес на изгодна позиция, а последният не се поколеба да удвои преднината на своите.

През втората част темпото на мача спадна значително, което бе подпомогнато и от факт, че "виолетовите" останаха с човек по-малко в 50-ата минута, когато Оливера получи директен червен картон.

До края на мача обаче нови попадения нямаше и така Болоня победи Фиорентина с 2:0 в отложен мач от 22-ия кръг на Серия "А".

След успеха домакините се изкачиха на 12-о място във временното класиране с актив от 28 точки, на 7 от зоната на изпадашите. Фиорентина пък е 13-а със същия актив като Болоня.
Aртета: Всичко се случи, защото феновете започнаха да вярват

"Трябва да бъдем по-добри и да печелим", заяви мениджърът на Арсенал

Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Германецът си взе "сбогом" с Анфийлд по подобаващ начин

Аталанта със сигурност ще откупи Де Кетеларе

Белгиецът игра под наем от Милан през този сезон

Бесният Алегри ще съди Ювентус?

Специалистът беше уволнен два кръга преди края на сезона в Серия А

Огромна драма: Удинезе запази шансове за спасение с дузпа в 104-та минута (ВИДЕО)