Портлънд спря победната серия на Сан Антонио

Маями надви Сакраменто, вижте още резултати

Портлънд разгроми Сан Антонио със 137:97 като домакин и спря победната серия на съперника в редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Наставникът на гостите Грег Попович реши да даде почивка на две от звездите в състава Тим Дънкан и Тони Паркър. Това се оказа фатално и отборът претърпя най-тежката си загуба от март 1997 година насам. Лидерът в Югоизточната дивизия също така допусна и първо поражение след поредица от 11 успеха, 8 от които като гост.

ЛаМаркъс Олдридж завърши с 21 точки, а Джамал Крофърд добави 20 точки за победителите, които в един момент от мача имаха преднина от 48 точки. Коуи Ленърд се отличи с 24 точки и 10 борби за Сан Антонио.

Маями победи гостуващия Сакраменто със 120:108 и записа седми пореден успех в лигата. Дуейн Уейд завърши с 30 точки и 10 асистенции, а Марио Чалмърс и Крис Бош добавиха по 20 точки за успеха. Айзия Томас с 24 точки беше най-добър за Сакраменто, който обаче допусна шеста поредна загуба.

Рой Хибърн вкара рекордните в кариерата си 30 точки и взе 13 борби и помогна за успеха на Индиана със 117:108 над гостуващия Ню Орлиънс след продължение. Пол Джордж добави 20 точки, а домакините започнаха със серия от 10:0 в добавеното време и логично стигнаха до трети последователен успех в лигата. Тревър Ариса беше най-добър за Индиана с 21 точки.

Кливлънд преодоля 17 точки дефицит при драматичната победа над гостуващия Детройт със 101:100. Антуан Джеймисън наниза 32 точки за домакините, които изоставаха с 55:72 малко преди края на третата четвърт. Резервата Алонсо Гий даде аванс от 97:95 на домакините 25,4 секунди преди края, а Дейниъл Гибсън вкара два наказателни удара 2,4 секунди преди сирената, за да подпечата успеха на домакините. Новобранецът Кайри Ървинг завърши с 25 точки за Кливлънд. Брендън Найт беше най-полезен за гостите с 24 точки.

Марк Гасол се отличи с 15 точки, 14 борби и 7 асистенции за успеха на Мемфис над Филаделфия с 89:76 като домакин. Дру Холидей с 22 точки беше най-добър за гостите, който записаха едва 37 процента успеваемост при стрелбата и допуснаха четвърта поредна загуба.

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция