ЦСКА стана първият чуждестранен отбор с футболен трофей от Либия

След нулево реми в редовните 45 минути, ЦСКА загуби с 1:4 от Ал Насър на дузпи, но вдигна купата на "Мъчениците от 17 февруари"

След като стана първият отбор, който гостува в Либия след революцията в страната, ЦСКА стана и първият чуждестранен отбор, който спечели трофей от футболен турнир в африканската държава.

„Армейците” спечелиха тристранния приятелски турнир за купата на „Мъчениците от 17 февруари”, година след свалянето на режима на Муамар Кадафи в Либия. Борис Галчев получи наградата за най-добър играч на турнира, а Станислав Костов получи приза за най-добър нападател.

В последния си четвърти мач на либийска земя ЦСКА и Ал Насър направиха безлично 0:0, което стигна на българският състав да запази първо място в класирането на надпреварата. Броени минути преди тази срещу „червените” победиха Ал Ахли с 2:0 с голове на Галчев и Костов.

В понеделник ЦСКА надви Ал Насър с 1:0, но в повторната среща с този противник никой не можа да вкара гол.

Първата добра възможност се откри пред Антон Карачанаков, който би слабо и не затрудни вратаря. После Благой Макенджиев не допусна да бъде технично прехвърлен от 30 метра и изби с вещина в корнер.

След 20 минути игра Димитър Пенев направи две смени. Той извади Грънчов и Паун, а вместо тях пусна Крачунов и Йовчев.

В средата на мача, който отново продължи 45 минути, играта бе прекъсната, защото домакините отпразнуваха футболния турнир с пускането на фойерверки.

До края имаше само едно по-изгодно положение, но Станко Йовчев не се ориентира добре и не успя да вкара от няколко метра в наказателното поле.

По регламент последваха дузпи, където Ал Насър показа по-здрави нерви. Вратарят на либийците спаси удара от бялата точка на Борис Галчев, а после и новото попълнение Нджонго Присо не бе точен. Домакините не сгрешиха нито веднъж и спечелиха с 4:1 в 11-метровите наказателни удари.

ЦСКА - Ал Насър 0:0 (1:4 след дузпи)

ЦСКА: Макенджиев, Бандаловски, Хадад, Адемар, Грънчов (Крачунов), Галчев, Дюлгеров, Паун (Йовчев), Присо, Карачанаков, Костов