Лудогорец напълни кошницата на молдовци и ги отпрати след 7:0

Възпитаниците на Ивайло Петев не се разсеяха от знойните украинки, от които бе съставена съдийската бригада, и вкараха седем гола на съперниците си

Лидерът в класирането на "А" група Лудогорец разгроми със 7:0 молдовския тим на Нистру в приятелска среща, играна в Анталия. Двубоят бе контролиран изцяло от футболистите на Ивайло Петев, като те оформиха убедителната победа в последните минути на мача. Любопитен факт около контролата бе участието на 4 приятни за окото украинки, които представляваха съдийската бригада днес.

Съставът на Петев натисна молдовците още в първите минути след началния съдийски сигнал, даден от главната дама на съдийската бригада. В 10-та минута Дяков отправи първия изстрел в мача, но той бе спасен от стража на Нистров. В 12-та минута след пробив на Витиня отляво топката бе центрирана към Марселиньо, който откри от въздуха за 1:0.

В 36-та минута Мирослав Иванов покачи на 2:0 след подаване на Иван Стоянов, а три минути преди края на полувремето Емил Гъргоров оформи класическото 3:0 с гол от дузпа, отсъдена за фаул срещу Витиня.

Втората част започна с почти напълно променения състав на разградчани и резервата Димо Бакалов вкара за 4:0 в 77-та минута, секунди след като бе влязъл в игра. Кабаселе вкара за 5:0 след добър удар от средна дистанция, а Шоко и Георги Костадинов оформиха крайното 7:0 след попадения в 90-та минута.

Това бе втора победа за тима от Разград по време на лагера в Турция. Другият успех бе срещу украинския Таврия с 4:2.

Лудогорец: Урош Голубович, Витиня, Александър Барт, Любомир Гулдан, Йордан Минев, Светослав Дяков, Станислав Генчев, Мирослав Иванов, Иван Стоянов, Марселиньо, Емил Гъргоров (Теро Мантула, Димо Бакалов, Кристиян Кабаселе, Младен Касчелан, Михаил Александров, Диян Димитров, Шоко, Кишада, Георги Костадинов)