Трентино със загуба на четвъртфиналите в Шампионската лига

Отборът на Радо Стойчев загуби с 2:3 от Лубе Банка (Мачерата)

Италианският Трентино загуби първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Воденият от старши треньора Радостин Стойчев тим от Тренто бе надигран от Лубе Банка (Мачерата) с 3:2 (16:25, 19:25, 25:18, 25:22, 15:9) гейма.
Така Мачерата си върна за загубата от Трентино на финала за Купата на Италия преди три дни.

Трентино поведе с 2:0 гейма, но домакините изравниха и спечелиха тайбрека с 15:9 точки. Матей Казийски игра и в петте гейма като титуляр и бе втори по резултатност с 16 точки.

Цветан Соколов влезе като резерва и записа 3 точки. Топреализатор на мача стана Османи Хуанторена от Трентино с 20 точки. Реваншът е на 1-ви март в Тренто.

Волейболистките с първа победа в Лига на нациите (ВИДЕО)