Юношите не се дадоха на връстниците от Испания

Двата тима не си вкараха гол в контролна среща, играна в Благоевград, съобщи кореспондент на Novsport.com

Юношеският национален отбор на България (до 17 години) направи втори пореден добър мач срещу Испания.

Двата тима завършиха при равенство 0:0 в контрола, която се игра на стадион “Христо Ботев” в Благоевград, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Преди два дни, в първата проверка между двата тима, испанците спечелиха с минималното 1:0. В днешната контрола гостите отново играха малко по-добре и създадоха повече положения, но не успяха да преодолеят двамата вратари, на които разчита селекционерът на „лъвовете” Александър Димитров – Георги Китанов и Александър Любенов.

През първата част Иван Калеро  и Маркос Легас пропуснаха добри възможности да отбележат, а юношата на Левски Радослав Цонев отправи единствения удар по посока испанската врата.

През втората част отново талантът от школата на Реал (Мадрид) Легас имаше шанс да открие резултата, но вратарят Любенов се намеси и така двата отбора си стиснаха ръцете при резултат 0:0.

България (17) - Испания (17) 0:0
Благоевград, стадион „Христо Ботев", 1050 зрители.
Съдия: Никола Попов (Бъл).
Асистенти: Веселин Мишев и Виктор Галвински (Бъл).
Четвърти съдия: Мартин Стоименов (Бъл).

България: 1. Георги Китанов - капитан (41 - 12. Александър Любенов), 2. Денислав Мицаков (48 - 13. Ангел Захариев), 5. Петър Чобанов, 3. Любомир Илиев (48 - 15. Пламен Гълъбов), 4. Мики Орачев, 7. Стивън Петков (70 - 16. Кирил Десподов), 14. Радослав Цонев, 6. Михаел Орачев, 10. Станислав Дрянов (65 - 18. Анжело Йорданов), 17. Милчо Ангелов(80 - 19. Стоян Кижев), 9. Георги Минчев (57 - 11. Александър Василев)
Неизползвана резерва: 8. Алеко Алеков
Селекционер: Александър Димитров

Испания: 1. Андер Кантеро, 20. Игнасио Начо (41 - 2. Ектор Бейерин), 4. Виктор Руис (57 - 19. Жонатан Ортис), 18. Хайме Санчес, 3. Алехандро Грималдо, 9. Иван Калеро (41 - 7. Самуел Кастийехо), 6. Сержи Сампер, 10. Алехандро Серано - капитан (76 - 12. Виктор Сегин), 11. Хуан Хесус, 17. Маркос Легас (57 - 5. Рубен Дуарте), 15. Антонио Котан
Селекционер: Санти Дениа

Димов: Показахме как се постигат резултати

Капитанът на Черно море говори след успеха с 4:0 над Лудогорец

Дерменджиев: Някои футболисти не мога да ги позная (ВИДЕО)

Наставникът на Лудогорец беше много критичен след загубата с 0:4 от Черно море

Илиан Илиев: Следващият ни мач е най-важният (ВИДЕО)