Левски с ключов осми пореден успех в Балканската лига

"Сините" разгромиха Напредак Рубин с 92:67 като гост

Баскетболният тим на Левски се поздрави с осмата си поредна победа в Балканската лига през този сезон. "Сините" надделяха с убедителното 92:67 като гост на Напредак Рубин в сръбския град Крушевац пред около 1000 запалянковци.

С успеха Папазов и възпитаниците му достигнаха финалната четворка за трети пореден сезон. Шампионите от 2010 година показаха завидна резултатност и надвиха домакините с разлика от 25 точки.

Българите взеха преднина от пет точки още през първата четвъртина и краят й дойде при резултат 20:15 в полза на тима на Тити Папазов. Баскетболистите на Левски започнаха втората четвърт от сблъсъка със седем безответни точки, покачвайки преднината си на 27:15.

Напредак вкара 4 точки, но Хрисимир Димитров ги върна бързо. До края на втората част Левски не позволи обрат и до края срещата продължи под българска диктовка.  Аарън Харпър завърши с 21 точки само за 23 минути игра. Димитър Ангелов добави 17, а Хриси Димитров завърши с 15.

В първия двубой между двата тима през ноември в София състезателите на Папазов спечелиха само с две точки разлика - 74:72. Тогава Маркус Хол вкара 22 точки за своите.

След успеха БК Левски остава на върха на груба Б с осем победи и без загуба. Напредак има 4 победи и 5 загуби и все още са на 4-та позиция. Следващата среща на софиянци е на гости на Фени Индъстрис в Македония на 7 март.