"Прилепите" отлетяха към осминафиналите след нов успех над "грънчарите" (видео)

Валенсия си осигури място на осминафиналите на Лига Европа, след като надви Стоук Сити и в реванша

Валенсия си осигури място на осминафиналите на Лига Европа, след като надви с минималното 1:0 Стоук Сити в реванша между двата тима от 1/16-финалната фаза, проведен на „Местая”. Първият двубой, игран на „Британия Стейдиъм”, бе приключил при същия резултат, а след днешната победа „прилепите” продължават напред в турнира, отстранявайки „грънчарите” с общ резултат 2:0.

Още във 2-ата минута Даниел Парехо можеше да даде аванс на испанския тим, но ударът му от границата на наказателното поле не попадна в рамките на вратата. Стоук имаше две добри голови ситуации в минутите около 15-ата, но с два пропуска се отчете Кенуейн Джоунс. „Прилепите” обаче продължиха да се представят по-добре от съперника и в 21-ата минута Адуриц също получи шанс да се разпише, но стреля в аут. Малко след този пропуск активната игра на Валенсия доведе до резултат и Джонас успя да открие резултата, вкарвайки с десния крак.

Стоук Сити се опита да отвърне на удара и почти веднага, след като испанците поведоха, английският тим можеше да изравни, но удар на Кенуейн Джоунс бе отразен от вратаря на Валенсия. До края на първото полувреме нито един от двата отбора не достигна до гол и почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Валенсия.

През втората част и двата отбора имаха добри положения за отбелязване на попадение. Пабло и Адил Рами пропиляха ситуации за домакините, докато гостите можеха да достигнат до изравнително попадение чрез Уилсън Паласиос, Рикардо Фулър и Диего Арисменди, но и тримата футболисти не успяха да пратят кълбото във вратата на Валенсия.

„Прилепите” продължиха да са по-активният тим на терена, а след 80-ата минута създадоха няколко много добри голови възможности, но така и не успяха да увеличат преднината си на две попадения. Все пак испанският тим удържа преднината си от един гол и по този начин записа успехи и в двата си мача със Стоук Сити и ще играе на осминафиналите.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)