Пестелив Атлетик отстрани московския Локо в Билбао

"Баските" се наложиха с минималното 1:0

Тимът на Атлетик (Билбао) победи с минималното 1:0 като домакин отбора на Локомотив (Москва) в мач от 1/16-финалите на Лига Европа. След загуба с 1:2 в Москва испанците продължават напред, тъй като имат отбелязан гол на чужд терен. Единственото попадение днес бе дело на Икер Муниаин в 62-та минута.

Още във 2-та минута на сблъсъка руснаците стигнаха до изстрел към вратата на Билбао. Фелипе Кайседо се освободи и стреля към испанската врата, но топката мина покрай целта. Четири минути по-късно отново Кайседо се отличи с неуспешен изстрел.

В 7-та минута дойде и първата интересна ситуация за тима на Атлетик. Андони Ираола пробва удар от средна дистанция към вратата на московчани, но кълбото премина покрай вратата. Атаките и пред двете врати продължиха, като за домакините най-активни бяха Икер Муниаин и Хавиер Мартинес.

За Локомотив се отличиха Денис Глушаков, Шишкин и Кайседо. В 39-та минута Гайска Токеро от "баските" демонстрира добър удар, но бранител на Локо застана на пътя на топката.

В 45-та минута отново Кайседо показа добра и концентрирана игра в атака, но не можа да я завърши с гол. Шест минути по-късно удар с глава на Йоренте мина покрай руската врата. Йоренте по принцип е силен играч в единоборствата, но днес не успя да стигне до гол.

В 62-та минута все пак Йоренте асистира на Икер Муниаин, който откри за 1:0. Само минута по-рано домакините останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Фернандо Аморебиета.

До края на сблъсъка Атлетик съумя да се възпротиви на острите атаки на московския тим и да запази крехката си преднина, която класира тима напред. На 1/8-финалите Билбао ще срещне най-вероятно тима на Манчестър Юнайтед, който победи като гост с 2:0 Аякс. Преди броени минути започна срещата - реванш между "червените дяволи" и холандците.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място (ВИДЕО)