"Дюшекчиите" сразиха "орлите" и продължават напред в Лига Европа (видео)

Олимпиакос излъга Рубин и във втория сблъсък помежду им от 1/16-финалите на Лига Европа

Атлетико (Мадрид) надви Лацио и във втория сблъсък между двата тима от 1/16-финалите на Лига Европа и по този начин си осигури място в осминафиналната фаза на турнира. В реванша, проведен на „Висенте Калдерон”, „дюшекчиите” се наложиха над „орлите” с минималното 1:0 и след като в първия мач спечелиха с 3:1 в Рим, продължават напред в надпреварата след успех над Лацио с общ резултат 4:1.

Още в 5-ата минута Габи получи възможност да вкара за 1:0, но изстрелът му не попадна в рамките на вратата на Албано Бисари, а малко след това последваха две добри възможности, открили се пред Едуардо Салвио, но и в двата случая нападателят на испанския тим не успя да преодолее вратаря на Лацио. Ернанес се отчете с пропуск за гостите в 21-ата минута, а до почивката нито един от двата тима не достигна до попадение и краят на първото полувреме дойде при нулево равенство.

Атлетико стартира много активно втората част и успя да открие още в 48-ата минута, когато Диего Годин забоде кълбото с глава в мрежата на Бисари. Последваха още няколко добри възможности за „дюшекчиите” в началните минути на второто полувреме, но не се стигна до нов гол. „Орлите” пък така и не оползотвориха малкото си на брой положения през вторите 45 минути и записаха поражения и във втория си мач срещу „дюшекчиите”.

По този начин Атлетико (Мадрид) се класира за осминафиналите, докато Лацио ще трябва да се съсредоточи върху изявите си в италианското първенство, където се бори за участие в европейските турнири през следващия сезон.

В друг мач от 1/16-финалите Олимпиакос надви с минималното 1:0 Рубин Казан и се класира за следващата фаза.

Първият двубой, който бе на руска земя, отново приключи с успех с 1:0 в полза на гръцкия тим и така Олимпиакос продължава на осминафиналите след две победи над тима от Казан.

Единственият гол за домакините в реванша бе дело на Джебур в 14-ата минута. Това попадение обаче се оказа достатъчно, за да може Олимпиакос да продължи участието си в Лига Европа.