Флуминензе на финал след победа с дузпи над Ботафого

Флуминензе на финал след победа с дузпи над Ботафого

В решителния удар на стадион "Енгенао" зад топката застана Абреу, който пропусна с изстрел в десния ъгъл на вратата на бившия страж на Ливърпул - Кавалиери

Уругвайският нападател Себастиан Абреу пропусна от бялата точка при изпълнението на дузпи, а Диего Кавалиери направи две спасявания за победата на Флуминензе с 4:3 над Ботафого в полуфинална среща за купа Гуанабара. Мачът в Рио де Жанейро завърши наравно 1;1 в редовното време и в продълженията, с което се стигна до изпълнението на дузпи.

 

В решителния удар на стадион "Енгенао" зад топката застана Абреу, който пропусна с изстрел в десния ъгъл на вратата на бившия страж на Ливърпул - Кавалиери. 


Флуминензе ще играе за титла в първата част от шампионата на щата Рио де Жанейро срещу отбора на Васко да Гама, който постигна пълен обрат и победа с 2:1 срещу Фламенго в сряда. В мачове от шампионата на щата Сао Пауло, Палмейрас направи равенство 1:1 у дома срещу Оесте и сдаде първото място на отбора на Коринтианс, който надви с 2:0 Португеза в сряда.

Иран иска да играе в Мексико, а не в САЩ на Мондиала

Иран предложи да премести мачовете си от Световното първенство по футбол през това лято да не играе на територията на САЩ, а само в Мексико във връзка с войната в Близкия Изток.

Никой не може да изключи Иран от Мондиал 2026

Това написаха от националния тим на Иран по футбол

Окончателно: Дейвис пропуска мачовете на Канада срещу Исландия и Тунис

Националният oтбор на Канада по футбол получи неочакван удар по пътя на подготовката си за Световното първенство, след като стана ясно, че голямата им звезда Алфонсо Дейвис ще пропусне мачовете през март с Исландия и Тунис, съобщи селекционерът Джеси Марш

Тръмп: Иран не е добре дошъл на Световното

Президентът на САЩ промени позицията си

Финалисима ще бъде в Мадрид

Големият мач Финалисима между световния шампион Аржентина и европейският първенец Испания ще се играе на стадион “Сантиаго Бернабеу” в Мадрид, пише вестник “Marca”

Стоичков откри програма на ФИФА в Атина

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков прекара няколко дни в Атина, където участва в откриването на програмата на ФИФА "Футбол за училища", създадена в партньорство с Гръцката футболна федерация, Министерството на образованието, вероизповеданията и спорта и Генералния секретариат по спорта