България отива в Унгария за победа

България отива в Унгария за победа

"Смесените лагери между младежи и мъже ще станат практика", призна Любо Пенев

Националния ни отбор по футбол ще излезе пределно мотивиран за предстоящата контрола с Унгария на 29-и февруари, предаде репортер на Novsport.com. Това оповести лично селекционерът на "трикольорите" - Любослав Пенев, на днешната пресконференция, с която се сложи и началото на лагера на "лъвовете" в Правец преди проверката с маджарите.
 
"Предстоят ни 3 дни работа тук в Правец. Това са 5 тренировки. В понеделник пътуваме за Унгария, провеждаме 2 тренировки и играем. Там ще се присъединят и тези футболисти, които играят зад граница. Тези 5 тренировки, които ще направим ще бъдат заснети, защото на терена се вижда едно, но телевизорът не лъже. Няма проблем да похваля даден играч, ако той се е справил наистина добре", започна бившият наставник на ЦСКА и Литекс.  
 
"В момента обаче ме интересуват само тези три дни подготовка и мачът с Унгария. Ще търсим добър резултат в Унгария, под това имам предвид - победа. Не се отказвам от никой футболист, ще наблюдавам всички играчи, ще има и такива, които ще отпадат от групата, но за мача с Унгария това е моят избор", призна още селекционерът на България. 
 
"Нося си отговорност за моите решения, така че това е групата за мача с Унгария. Не се крия, няма от кого, няма какво да се бавя с определянето на групата, това са 22-ата и с тях ще играем", отсече Любо Пенев. 
 
Както е известно, младият специалист сформира лагера, в който ще участват 22-ма играчи, като едва 13 от тях са в групата за мача с Унгария. Останалите 9 футболисти са част от младежките гарнитури, като Пенев обеща подобни смесени лагери да се превърнат в практика. 
 
"Днес Мишо Мадански ще присъства на днешното занимание и отсега нататък ще е практика младежи да тренират с мъжете и да се провеждат такива смесени лагери. 
 
А ето и групата на България за предстоящата контрола с Унгария:

ВРАТАРИ: Николай Михайлов (Твенте, Хол), Стоян Колев (Черноморец, Бс)

ЗАЩИТНИЦИ
:  Иван Бандаловски (ЦСКА), Станислав Манолев (ПСВ, Хол), Йордан Минев (Лудогорец), Николай Бодуров (Литекс), Валентин Илиев (Стяуа), Иван Иванов (Партизан, Сър), Петър Занев (Литекс), Веселин Минев (Анталия, Тур)

ПОЛУЗАЩИТНИЦИ
: Светослав Дяков (Лудогорец), Владимир Гаджев (Левски), Борис Галчев (ЦСКА), Георги Миланов (Литекс), Христо Златински (Локомотив, Пд), Георги Сърмов (Касъмпаша, Тур)

НАПАДАТЕЛИ
: Александър Тонев (Лех, Пол), Михаил Александров (Лудогорец), Емил Гъргоров (Лудогорец), Валери Божинов (Лече, Ит), Ивелин Попов (Газиантеп, Тур), Иван Стоянов (Лудогорец).
Цолов: Знаех, че подиумът е възможен

Никола Цолов заяви, че е вярвал във възможностите си да стъпи на подиума в Абу Даби във Формула 2 още от вчера, когато бяха квалификациите.

Янев: Не мога да кажа, че сме им отстъпвали по нещо

“Надявам се да спечелим мача с Локо (Сф) за Купата”, завърши треньорът на ЦСКА

Илиев: Тежките условия ни помогнаха след нашия гол

“Доволен съм от себераздаването”, допълни треньорът на Черно море

Дробаров: Най-важното е, че победихме

Защитникът на Черно море бе с ключов принос за успеха

Уеслен: Усещането от победата е прекрасно!

Авторът на първия гол срещу ЦСКА бе щастлив

Борбен Черно море спря серията на ЦСКА - 2:0 (ВИДЕО)

Уеслен и Георги Лазаров донесоха радостта на “Тича”

Скандал! Левскари скандират: Смърт за Любо Пенев

Противно на обединението на цялата нация след новината за тежкото заболяване на футболната легенда Любослав Пенев, част от феновете на Левски вбесиха обществеността със скандална проява, твърди БЛИЦ.

Тунчев: Успяхме да си върнем облика

Старши треньорът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев бе удовлетворен от характера на неговия отбор при успеха с 2:0 над Локомотив (Пловдив). 

Арда удари Локо Пд на Лаута (ВИДЕО)

Продължава добрата серия на отбора от Кърджали