Лидерът Пирин победи Монтана като гост

Възпитаниците на Мирослав Живков записаха 17-та победа в Суперлигата

Лидерите във волейболната Суперлига от Пирин Балканстрой постигнаха 17-та победа от началото на сезона, след като се справиха като гост с Монтана с 3:1 (25:21, 25:23, 21:25, 25:20) в мач от 19-ия кръг.

Възпитаниците на Мирослав Живков имаха проблеми единствено в 3-ия гейм, който загубиха с 21:25. С този успех Пирин остана едноличен лидер в Суперлигата с 50 точки.

Гостите спечелиха първите два гейма с добра игра на разпределителя Добромир Димитров с диагонала Йордан Желязков, както и с двамата центрове Костадин Гаджанов и Светослав Гоцев. За домакините Цанко Цанков бележеше точка след точка, но приносът на съотборниците му в нападение не бе достатъчен.

По време на третата част Петър Дочев замени Николай Антонов с Веселин Илиев, който се включи много добре и помогна на Цанков и компания да спечелят почетния си гейм в мача.

В четвъртия гейм обаче вицешампионите понатиснаха със сервис, грешките в играта на Монтана се увеличиха и, въпреки че имаше моменти, когато инициативата бе на тяхна страна, те не удържаха на набезите на Гоцев и Желязков и отстъпиха трите точки на гостите от Разлог.

Цанко Цанков стана топреализатор на мача с 25 точки, следван от съотборника му Бранимир Баев с 16.  Най-резултатни за победителите бяха Йордан Желязков и Светослав Гоцев с по 15 точки.  Най-високата статистическа оценка в мача бе за плеймейкъра на Пирин – Добри Димитров.

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“